A megtermelt szemét nagy részét nem hasznosítják újra vagy komposztálják, hanem a hulladék a szeméttelepeken és a hulladékégetőkben végzi, szennyezi a környezetet, rongálja egészségünket, és hozzájárul a klímakatasztrófához – összegzi az ipari hulladék útját, sorsát a HVG. Még a szelektíven gyűjtött anyagok sem kerülnek minden esetben újrafeldolgozásra – írja a lap. A mindennapi tudatosságról szóló cikk a háztartások növekvő hulladékmennyiségének káros következményeiről is szól.