A fenti címmmel kevés újdonságot tartalmazó, de teljes körű, korrekt összefoglalót ad ma reggeli kiadásában a Zsebremegy. Továbbadásra, továbbgondolásra is alkalmas. Hasonló tartalommal, ám sokkal bővebb terjedelemmel jelentkezett tegnap a Frisss is. A magazin megszólaltatja Pethő Zsoltot, a MOHU vezérigazgatóját is. A 24.hu a beszédes Van pár rejtett akna a kötelező visszaváltás körül, a gyártók és a vásárlók is foghatják a fejüket címmel közölt a témában írást.
- Mivel a gyártók által fizetendő szolgáltatási és csatlakozási díjak mértéke egyelőre nem ismert, a gyártók számára nehezen kalkulálható és akár kockázatos vállalkozás is lehet a 2024-től forgalmazandó termékek regisztrációja.
- Ennek az információnak a hiányában azt sem lehet kiszámítani, hogy a DRS-díjak összességében magasabbak lesznek-e a szintén a gyártók által fizetendő kiterjesztett gyártói felelősségi díjaknál (EPR).
- A DRS-rendelet megjelenése és a november 15-i dátum közötti idő rendkívül kevés a gyártóknak arra, hogy egy 2024. január 1-jétől forgalmazandó terméknél minden szükséges lépést elvégezzenek (termékcsomagolás tervezése, mintatermék gyártása, azonosító jelölés elhelyezése, regisztráció, elbírálás, sorozatgyártás, szállítói egyeztetés, vevők tájékoztatása, logisztika, stb.).
Kérdés az is, hogy a DRS-rendszer bevezetésének hatása a még nem ismert szolgáltatási és csatlakozási díjakkal együtt hogyan fog megjelenni a termékek árában.
