– teszi föl a kérdést a Telex tegnapi számában. Az alapvetések:
- Környezetvédelmi termékdíj kötelezettsége van azoknak a gazdasági szereplőknek, akik a körforgásos termékeket gyártják, külföldről történő behozatalát végzik, és Magyarországon először hozzák forgalomba vagy használják fel.
- EPR kötelezettség terhel továbbá minden olyan gazdálkodót, aki csomagolja a termékét, s azt belföldön forgalomba hozza vagy saját célra használja fel.
Ám a cikk olyan kérdésekre is választ ad, hogy ha a külföldről behozott termékről levesszük a csomagolást, és azt saját magunk szándékozunk felhasználni…
Kitalálják? Bizony, fizetni kell.
A téma iránt érdeklődőknek jó szívvel ajánljuk az írást.