A BAMA írta meg hétvégi kiadásában azt, amit kicsivel is nívósabb, magukra valamit is adó napilpok már a múlt hét elején közöltek, hogy tudniillik a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. néhány éven belül a jelenlegi, csaknem 280-ról 362-re növeli a hulladékudvarok számát. Minden 10 ezer lakosúnál nagyobb településen lesz hulladékudvar, a korábbihoz képest hosszabb nyitva tartással. Az öt- és a tízezer lakos közötti településeken a MOHU mobil hulladékudvari szolgáltatást tervez bevezetni. Komplex gépjárműkonvoj települ majd ki előre meghatározott módon és időtartamban az illetékes önkormányzattal egyeztetett helyszínre, ahol a normál hulladékudvarokhoz hasonlóan le lehet adni a szelektíven elkülönített hulladékot.