A gyógyszerhulladékról írt Kónya Ádám a Haszon Magazin legújabb, mai kiadásában, illetve Koncsek Rita tegnap, a Napi.hu-n. Kónya a KSH vonatkozó, legfrisebb adatait is citálja.

Mint mindketten megállapítják, a támogatott gyógyszerek dobozforgalma most már hónapok óta csökken. Ezzel együtt, elsősorban az elszabadult magyar infláció miatt egyre több pénzt hagyunk a patikákban. Tavaly csak vényköteles patikaszerekre 600 milliárd forintot fizetett a magyar lakosság, ebből közel 350 tonna végezte a gyógyszertári szelektív kukákban. A szaktrület iránt érdeklődőknek mindkét írás ajánlható.