Betelt a pohár – háborog közösségi oldalán Krausz János, gánti polgármester az illegális hulladék miatt, ami jellemzően, de nem csak, Gránáson gyűlt fel. Ismét. A hét végén a FEOL számolt be (szerző: Borsányi Bea) az áldatlan állapotokról. Az erdőszélen hagyott szeméten felül Gánton is megfigyelhető jelenség, hogy az önkormányzat szelektív gyűjtőibe oda ki nem dobható tárgyak kerülnek, legutóbb többek között beépíthető sütő, nyomtató és temérdek kutyaeledeles doboz. A problémával nincs egyedül a falu, az illegális hulladék számos településen gondot okoz, így többek között Tabajdon, Zámolyon, Csákváron és Száron is.