Tízezer köbméternyi szemét úszik a Potpeć-tó felszínén – adta hírül az SzMSz (Szabad Magyar Szó) tegnapi kiadásában. Történik mindez annak ellenére, hogy a Szerb Villanygazdaság, a „Srbijavoda” és a priboji önkormányzat csapata az elmúlt napokban több mint 200 teherautónyi különféle hulladékot távolított már el. A tavat a heves esőzések alkalmával a Lim folyó áradása miatt rendszeresen ellepi a szemét – tájékoztatott a szerb köztévé is.
