Hazánk több száz pontján elhelyezett, hozzávetőlegesen 1500 darab textilgyűjtő konténer, amelyek száma a jövőben még tovább növekszik majd, illetve a mintegy 280 hulladékudvar, ahol a lakosok leadhatják ruha- és textilhulladékukat – hívta fel a figyelmet a Magyar Nemzet tegnapi, késő éjszakai kiadásában Tóth László Levente cikke. A textilhulladékok kevesebb mint 1 százalékát hasznosítjuk jelenleg világszerte, míg mennyiségük folyamatosan és drasztikusan emelkedik. A használt ruhák, cipők, táskák, kiegészítők, függönyök és egyéb háztartási textíliák zömében a kommunális szemetesekben végzik, holott ezek speciális hulladékok. A szintetikus vagy vegyszerekkel kezelt termékek ugyanis számos káros anyagot tartalmaznak, amelyek – megfelelő ártalmatlanításuk nélkül – a levegőbe, a vizekbe és a talajba jutnak, a textilhulladékok biológiai lebomlása pedig akár kétszáz évig is eltarthat. A lebomlási folyamat végét tehát kevesen érjük már majd meg.