Több mint hétszáz tonna hulladékot gyűjtöttek össze és dolgoztak fel a Tisza ukrajnai forrásvidékén a PET Kupa és a Diageo közös programjának keretében a természetvédők. A hír átvitte a hazai sajtó ingerküszöbét, közölte azt a Pacaverzumtól a Budapest24-en és a Világvége magazinon át az Origóig sok-sok magazin valamint napi- és hetilap. Tisztes mennyiség ez, de mint több helyen is olvasható: Kárpátalján egyes becslések szerint három, más becslések szerint hatmillió tonna hulladék halmozódott fel, fenyegetva a Tiszát és mellékfolyóit. Lesz még tehát dolog és feladat.
Képünkön a gyűjtők kis csoportja az általuk gyűjtött hulladékkal.
