Kötelező külön gyűjteni a hulladékká vált gumiabroncsokat, amelyeket a hulladékgazdálkodásért felelős Mohu Mol Zrt. és alvállalkozói, valamint a gumiabroncs-forgalmazók október elsejétől térítésmentesen átvesznek – mondta korábban Raisz Anikó környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkár. A BOON több hulladéklerakót (sic! – nyilván hulladékudvart) is megkeresett, ahol azt mondták, hogy még nem veszik át a gumiabroncs-hulladékokat, és kérték, hogy forduljanak az üzemeltetőhöz. Megtették, akik annyit elmondtak a portálnak, hogy türelmet kérnek a lakosságtól, mert több engedély beszerzése folyamatban van, és néhány részletszabályozás kidolgozása is. Ugyanezt erősítette meg a Mirehu Nonprofit Kft., amely hangsúlyozta, hogy minden változásról tájékoztatja a lakosságot.