Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Több felelősséggel kéne bánnunk a hulladékkal, de szép számmal akad jó kezdeményezés is – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


Több olyan írás is napvilágot látott tegnap a hazai sajtóban, amely a hulladékok felelőtlen kezeléséről szólt. A ZAOL jelentette, hogy a bagolai (Nagykanizsával szomszédos) hulladéklerakóban, vélhetően izzó hamutól vagy salaktól tűz ütött ki. A Metropol az áldatlan fővárosi állapotokról számolt be. Zsákok, bűzölgő háztartási szemét és bontott anyagok lepték el a XV. kerületi játszótérhez vezető utat az Obsitos térnél.

A budai Gellért-hegy oldalában hajléktalanok ütöttek tanyát. Rendszeresen hulladékokból raknak tüzet, ezért kellett legutóbb is kihívni a hegyoldalba a tűzoltókat – informálta olvasóit (videóval) ma reggel a Ripost.

Felveszik a kesztyűt, falutakarító napon mutatnak példát Kajárpécen és Hidegségen is – ezzel a címmel már a Kisalföld közölt tudósítást a vármegyei települések kezdeményezéséről. Önkéntesek szorgoskodtak a Tétényi-fennsíkon,is, és hat konténer szemetet szedtek össze – erről a Huszonkettő riportját ajánljuk olvasóink figyelmébe.

Jövő hétvégén Szentendrén lesz szemétgyűjtő akció, a felhívást a helyi hírportál közölte. A csapat március 18.-án a Dera patakhoz vonul, ami a hírek szerint katasztrofális állapotban van, 19.-én pedig a Szentlászlói út a cél. Ugyancsak március 18-a lesz a napja az újbarki szeméteszdésnek, erről Borsányi Bea írt előzetest a FEOL tegnapi kiadásában. Ófalu Baráti Köre a helyi Önkéntes Tűzoltó Egyesülettel karöltve szervez tavaszi nagytakarítást március 11-én, szombaton. A munkához csatlakozni szándékozókat reggel 9 órára az önkormányzat elé várják. A tervek szerint a játszótér, a Barátság-fa, a templomkert és környékük meg­szépítése a feladat. A munkában résztvevőket délben finom pörkölttel kínálják meg a szervezők – csábította a társadalmi munkát és a pörköltöt kedvelőket tegnap esti kiadásában a BAMA.