Több olyan írás is napvilágot látott tegnap a hazai sajtóban, amely a hulladékok felelőtlen kezeléséről szólt. A ZAOL jelentette, hogy a bagolai (Nagykanizsával szomszédos) hulladéklerakóban, vélhetően izzó hamutól vagy salaktól tűz ütött ki. A Metropol az áldatlan fővárosi állapotokról számolt be. Zsákok, bűzölgő háztartási szemét és bontott anyagok lepték el a XV. kerületi játszótérhez vezető utat az Obsitos térnél.

A budai Gellért-hegy oldalában hajléktalanok ütöttek tanyát. Rendszeresen hulladékokból raknak tüzet, ezért kellett legutóbb is kihívni a hegyoldalba a tűzoltókat – informálta olvasóit (videóval) ma reggel a Ripost.
Felveszik a kesztyűt, falutakarító napon mutatnak példát Kajárpécen és Hidegségen is – ezzel a címmel már a Kisalföld közölt tudósítást a vármegyei települések kezdeményezéséről. Önkéntesek szorgoskodtak a Tétényi-fennsíkon,is, és hat konténer szemetet szedtek össze – erről a Huszonkettő riportját ajánljuk olvasóink figyelmébe.

Jövő hétvégén Szentendrén lesz szemétgyűjtő akció, a felhívást a helyi hírportál közölte. A csapat március 18.-án a Dera patakhoz vonul, ami a hírek szerint katasztrofális állapotban van, 19.-én pedig a Szentlászlói út a cél. Ugyancsak március 18-a lesz a napja az újbarki szeméteszdésnek, erről Borsányi Bea írt előzetest a FEOL tegnapi kiadásában. Ófalu Baráti Köre a helyi Önkéntes Tűzoltó Egyesülettel karöltve szervez tavaszi nagytakarítást március 11-én, szombaton. A munkához csatlakozni szándékozókat reggel 9 órára az önkormányzat elé várják. A tervek szerint a játszótér, a Barátság-fa, a templomkert és környékük megszépítése a feladat. A munkában résztvevőket délben finom pörkölttel kínálják meg a szervezők – csábította a társadalmi munkát és a pörköltöt kedvelőket tegnap esti kiadásában a BAMA.