239 ezer nélkülöző ember részesült tavaly azokból a lejáratközeli, illetve csomagolási hibás termékekből, amiket a Magyar Élelmiszerbank Egyesület áruházakból és gyártóktól gyűjtött össze. Napi szinten átlagosan 24 ezer kiló mentett élelmiszert osztottak ki az ország több száz pontján, ami éves összesítésben 8,7 millió kilogrammot jelent. A tegnap nagykorúvá vált, tizennyolc éves egyesület munkájáról több napilap is beszámolt, a Világgazdaság pedig hosszabb cikkben méltatta az eddigi története során 100 millikó tonna élelmiszer-hulladékot megmentő társaságot.