Az ukrán árterekben lerakott, többszázezer tonna hulladék elleni védekezés reménytelen, de föl nem adható – ezzel az alapgondolattal vágott neki – 2021-es, sikeres akcióját megismételve – a Tiszta Tisza akció lebonyolításának a szegedi VASárkányOK nevű sárkányhajós csapat. A Maros-torkolattól a Bertalan hídig terjedő újszegedi oldalról irgalmatlan mennyiségű kommunális szemetet, főként szennyezett műanyagot és cipőket (?!), tiszta műanyagot, üveget, fémet és 1 egész zsák kupakot gyűjtöttek össze. Az eseményről a Rádió88, a Délmagyar, a Szeged.hu, a Szeged365 és a Szegeder (szerző: Legény Dániel) is beszámolt tegnap esti kiadásában. Az akció komoly támogatást kapott, a két-két motorcsónakot az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság, illetve a Szegedi Vízisport Egyesület adta a csapatnak, de más szervezetek is felajánlottak munkaeszközöket és szemeteszsákokat. A kommunális hulladékot a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. autója szállította el.