Környezetvédelmi aktivisták hajóztak három napon keresztül a Tisza-tó Tiszafüred és Tiszanána-Dinnyéshát közötti szakaszán. A 200 részvevő naponta 400-500 zsák hulladékot szedett össze az ártéri erdőkből, a nádasokból és a tóparti hulladékszigetekről. Az első, 2013-ban megrendezett PET Kupa óta ez volt a tizennyolcadik hulladékgyűjtő verseny. A Tisza-tó térsége az elmúlt években fontos központjává vált a folyótisztító, környezetvédő programoknak. A nyári versenyeken túl egész évben szerveznek hosszabb-rövidebb gyűjtő akciókat, ezért kevesebb hulladékra lehetett számítani, a háború azonban nem kedvez a határon túli, hiányos infrastruktúra megoldásának, a többségében Ukrajnából érkező szemetet idén is hozta az áradó Tisza, így a tavon kevés korábban kitakarított terület maradt tisztán – hívja föl a figyelmet a Portfolio. Az Infostart ismerteti az eredményt is, amely a csapatok rivalizálása során alakult ki. A ProfitLine emlékeztet: a több mint egy évtized során a PET Kupákon 194 hulladékhajó épült és 317 tonna hulladékot szedtek össze a környezetvédelmi aktivisták. Ehhez most újabb mintegy 6,5 tonnát tettek hozzá. A TradeMagazin beszámol róla, hogy az önkéntesek a szemét között naponta találtak kerti bútorokat, hűtő darabokat, TV készüléket, autó karosszéria daradokat, különböző szigetelőanyagokat és veszélyes hulladékot (festéket, olajos hordókat). A legnépszerűbb video-megosztó csatornára összegző is fölkerült, amelyet megosztunk érdeklődő olvasóinkkal is: