Átadták Miskolc több mint négy milliárd forintból épült új, nagy kapacitású szelektív hulladékválogató üzemét, melyhez korszerű hulladékátrakó állomást is létesítettek – tájékoztatta az MTI-t a megyei jogú város. A projekt célja az volt, hogy területi optimalizációval teljesítsék az Országos Hulladékgazdálkodási Közszolgáltatási Tervben előírtakat. Kialakítottak egy utóválogató kabint és a hulladék tömörítését elvégző bálagépet is. Ez a megoldás hatékonyabbá teszi a szelektív hulladék válogatását, mert a munka jelentős részét gépek végzik. Emberi munkára csak a feldolgozási sor végén van szükség, a tisztaság ellenőrzése és biztosítása miatt. Az új beruházásról egy, azt részletesen bemutató írás jelent meg a Magyar Építők hétvégi kiadásában. Kiderül belőle, hogy a hulladékok anyag és szín szerinti szétválogatását ballisztikus, mágneses és örvényáramú, illetve optikai leválasztók végzik.