A Dél-Kom Sajtófiyelő is több cikket ismertetetett a mögöttünk hagyott időszakból, amelyek – egymásnak olykor ellentmondva – hol a kerti hulladékok égetése mellett, hol az ellen agitáltak. Az ellenérvek sorába illeszthető a HelloVidék tegnapi összefoglalója, amely a Katasztrófavédelem adataira támaszkodik. Ezek szerint egyre több szabadban keletkezett tűzhöz riasztják a tűzoltókat, amelyek oka általában a kerti zöldhulladék-égetés. Március 1-je óta már 543 alkalommal keletkezett tűz a szabadban, a leégett terület pedig akkora, mint 603 futballpálya A lap emiatt a komposztálás mellett tör pálcát, de azért ismerteti az égetés előfeltételeit és szabályait is.
Nem kapcsolódik szorsan ide, mégis fontos, és örömteli hír: Oroszlány és Pusztavám között sikerült megfékezni a tüzet az ottani hulladéklerakóban.- tájékoztatott a Kemma.