A Tisza árterében partra sodródott szemetet szedték a szünidejüket töltő gyerekek a szegedi Partfürdő vonalában. A kaland- és fotóstábort a Mátrix Közhasznú Alapatívány szervezte. A résztvevők hat és tizenkét év közötti gyerkőcök voltak. A történtekről kedves beszámolót írt a SzegedMa hasábjaira Kovács György, a lap újságírója.