Minden eddiginél több hulladékot termelt Magyarország szilveszterkor – adta hírül valamennyi napilap. A fővárosi takarítási munkában 331-en vettek részt: 304 köztisztasági takarító és 27 sofőr, aki a kifejezetten a szilveszter utáni feladatokban részt vevő 27 járművet vezette. A SzegedMa a mennyiséget emeli ki: mintegy 197 köbméter hulladékot gyűjtött össze a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. (Ez egy Tengeri nagyságú falu teljes éves “hulladéktermésének” felel meg.) A TV2 híroldala, a Tények képgalériát is közöl. A HEOL a beszédes, Ellepte a szemét a Dobó teret című cikkében tudósít a Heves vármegyei megyeszékhely másnapos állapotáról. És így tovább, és így tovább…
Kapcsolódó hír, hogy Pécsett kuka és hulladékdomb is égett az év végén. A hírt a Pécs Aktuál jelentette.