Döbbenetes adatokat közöl ma reggeli kiadásában a Délhír: F.F. cikke szerint déli szomszédunknál nagyjából 100 helyen 100 ezer tonna veszélyes hulladék szennyezi a környezetet. Egyes szakemberek becslései szerint
nem kizárt, hogy az említett hulladék a bombázás alatt lehullott, szegényített uránnál is mérgezőbb.
Az állami költségvetésből legalább egymilliárd dinárt (mai árfolyamon nagyjából 3,5 milliárd forintot) kellene elkülöníteni a probléma enyhítésére, vélik a szakértők.