Két forrás is azt állította a Szabad Európának: egyre kisebb az esély arra, hogy július 1-jén országos szinten elindul a Mol vezetésével a hulladékgazdálkodási koncesszió. Az ügyre rálátó egyik szakember szerint szeptemberre, másik informátoruk szerint decemberre halaszthatják az indulást. A közszolgáltatás, vagyis a lakossági, kommunális hulladékot szállító cégek átadás-átvétele nem a tervek szerint halad. A Szabad Európa hosszú háttérinformációkban bővelkedő cikkét Wiedemenn Tamás jegyzi.