Romlik a helyzet az illegális hulladéklerakók kialakulását, működését illetően a hazai erdőkben, írta meg a Napi hét végi kiadásában Varga Csenge. Az írásból kiderül: 2020-tól 2022 év végéig közel 20 tonnányi illegális szemétlerakatot szüntettek meg az erdőkben az állami erdőgazdaságok, de ez tényleg csak a jéghegy csúcsa. Európában Magyarország a legmegengedőbb a hulladékot illegálisan lerakókkal szemben, nálunk a legenyhébb a büntetés tettenérés esetén.. Az Agrárszektor Veszélyes hulladékok lepték el a magyar erdőket: riasztó jelentés érkezett címmel értekezett ugyanerről a témáról, és egy friss hírt közöl: a Csemő határában található erdőterület szegélyén, a napokban több hordónyi azonosítatlan – feltételezhetően veszélyes hulladék – anyagot találtak az állami erdőgazdaság munkatársai. A hordók közelében több ládányi egyéb, szintén a környezetre ártalmas anyagot is leraktak. Az illetékes hatóságokkal együttműködve a vizsgálatok alapján kiderült, hogy számos a környezetre rendkívül veszélyes anyag került kihelyezésre, melyek elszállítása és ártalmatlanítása megtörtént. A kihelyezett anyagok többek között: kadmium-klorid, higany, salétromsav, ólom-acetát volt. Ide kapcsolódik Starthírek anyaga is, amelyik az Elképesztő, miket dobnak ki az utcára: durva pénzekbe kerül az elszállítás minden érintettnek hosszú címet viseli. (A csemői fotó forrása: kormány.hu)