Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szemétteleppé válhatnak a magyar erdők – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


Romlik a helyzet az illegális hulladéklerakók kialakulását, működését illetően a hazai erdőkben, írta meg a Napi hét végi kiadásában Varga Csenge. Az írásból kiderül: 2020-tól 2022 év végéig közel 20 tonnányi illegális szemétlerakatot szüntettek meg az erdőkben az állami erdőgazdaságok, de ez tényleg csak a jéghegy csúcsa. Európában Magyarország a legmegengedőbb a hulladékot illegálisan lerakókkal szemben, nálunk a legenyhébb a büntetés tettenérés esetén.. Az Agrárszektor Veszélyes hulladékok lepték el a magyar erdőket: riasztó jelentés érkezett címmel értekezett ugyanerről a témáról, és egy friss hírt közöl: a  Csemő határában található erdőterület szegélyén, a napokban több hordónyi azonosítatlan – feltételezhetően veszélyes hulladék – anyagot találtak az állami erdőgazdaság munkatársai. A hordók közelében több ládányi egyéb, szintén a környezetre ártalmas anyagot is leraktak. Az illetékes hatóságokkal együttműködve a vizsgálatok alapján kiderült, hogy számos a környezetre rendkívül veszélyes anyag került kihelyezésre, melyek elszállítása és ártalmatlanítása megtörtént. A kihelyezett anyagok többek között: kadmium-klorid, higany, salétromsav, ólom-acetát volt. Ide kapcsolódik Starthírek anyaga is, amelyik az Elképesztő, miket dobnak ki az utcára: durva pénzekbe kerül az elszállítás minden érintettnek hosszú címet viseli. (A csemői fotó forrása: kormány.hu)