A világ az 1998-as franciaországi futball-világbajnokságon szembesülhetett a japán szurkolók szemétszedési akciójával – a meccs után összeszedtek minden hulladékot maguk körül a stadionokban. A szemétszedésből náluk sport lett, 2008-tól rendezik meg a SpoGomi eseményt, melynek neve a sport és a gomi (japánul szemét) szavak összetételéből származik – írja az Odditycentral. A cikket kivonatoló 24.hu szerint három fős csapatok versenyeznek egymással, 60 percig gyűjthetik a szemetet, és a cél az, hogy minél többet összeszedjenek. Közben válogatniuk is kell, külön kell tenni az éghető, az újrahasznosítható anyagokat, valamint a fémdobozokat. Holtverseny esetén a szemét minőségét is pontozzák a különböző hulladékfajtáknál. A legtöbb pontot a cigicsikk éri. Az új sportág első világbajnokságát 2023 novemberében, Tokióban rendezik.