Aki szervezett program keretében, edző által felügyelt testmozgással egybekötve szeretné megtisztítani a budapesti Duna-partot, a K&H mozdulj! szemétszedő kocogásán megteheti. A plogging alkalmával szeptember 15-én a Nemzeti Színház környékéről szedik fel az eldobált szemetet a résztvevők. Az eseményre bárki regisztrálhat itt. A Hello Sajtó! nagyon érdekes összeállítást közöl a műanyag történetéről ez alkalomból. A BDPST24 megszólaltatja a kezdeményezés ötletadó gazdáját, Horváth Magyary Voljč Nórát, a K&H Csoport kommunikációs vezetőjét is. A felhívás a Hírstart ma reggeli szemléjében ugyancsak föltűnik.
Kapcsolódó hír, hogy szeptember 13-án a találkozási pont a Dürer Kert lesz, ahonnan 16.00 órakor megindul a 11. kerületi terep (-vagy inkább szemét?) szemle. A közös ügyet követő fáradalmakat levezetve, ingyenes koncert & Somló Pali DJ set, valamint szemétből történő installációépítés vár a nap hőseire! A Rock the Planet – Zenészek a bolygóvédelemért kreatív kampánysorozat egy 2021 nyarán indult baráti, civil kezdeményezés, amiben zenészek és zeneipari dolgozók mutatják meg különböző izgalmas miniprojectekben, hogy mennyire menő dolog vigyázni a környezetünkre. Utóbbi felhívást a Metropol tette közzé.