Szemétszedési akció indult szombaton, mellyel a két hét múlva kezdődő atlétikai világbajnokság szervezőinek kezdeményezésére rendbe teszik a Nemzeti Atlétikai Központ (NAK) környékét. A Hírado.hu beszámolója szerint az első napon több száz kilogramm szemetet szedtek össze a területen. A tömegközlekedési megállóktól a NAK bejáratáig fekvő területet tisztították meg a szeméttől, ugyanakkor a munka még nem ért véget, mivel a gazt, a parlagfüvet egy nap alatt nem lehet eltüntetni, s ebben a munkában számítanak a terület tulajdonosainak, fenntartóinak segítségére. A hírt a MediaWorks lapjai többségükben átvették.