Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szemétszállítás: nem sokára indul az új rendszer | Dél-kom Intranet


A Mol szerint minden rendben lesz az indulással, összegez a Forbes tegnap esti kiadása, amelyben Oberfrank Balázs elemzi a hulladék-koncesszió aktuális helyzetét. A Mol céljai között szerepel, hogy 17 év múlva, azaz 2040-ig a hazai települési hulladék jelenlegi, 32%-os újrahasznosítási aránya eléri a 65 százalékot, a hulladéklerakókba kerülő hulladék arányát pedig 10 százalékra csökkenti a jelenlegi 50%-ról. Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója egy korábbi interjúban azt mondta, hogy az eddigi hulladékgazdálkodási rendszer nem volt hatékony és sosem nem érte volna el az uniós célokat. „Az utolsó utáni pillanatban vagyunk ahhoz, hogy a hazai hulladékgazdálkodást európai szintre hozzuk, de a Mol ereje elegendő ahhoz, hogy ezt a nagy, sok évtized alatt összegyűlt feladatot végrehajtsa” – jelentette ki a vállalat a portál kérdésére.