A Mol szerint minden rendben lesz az indulással, összegez a Forbes tegnap esti kiadása, amelyben Oberfrank Balázs elemzi a hulladék-koncesszió aktuális helyzetét. A Mol céljai között szerepel, hogy 17 év múlva, azaz 2040-ig a hazai települési hulladék jelenlegi, 32%-os újrahasznosítási aránya eléri a 65 százalékot, a hulladéklerakókba kerülő hulladék arányát pedig 10 százalékra csökkenti a jelenlegi 50%-ról. Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója egy korábbi interjúban azt mondta, hogy az eddigi hulladékgazdálkodási rendszer nem volt hatékony és sosem nem érte volna el az uniós célokat. „Az utolsó utáni pillanatban vagyunk ahhoz, hogy a hazai hulladékgazdálkodást európai szintre hozzuk, de a Mol ereje elegendő ahhoz, hogy ezt a nagy, sok évtized alatt összegyűlt feladatot végrehajtsa” – jelentette ki a vállalat a portál kérdésére.