A Drina montenegrói, szerbiai és boszniai mellékfolyói egyre több hulladékot szállítanak, miután a felduzzadt vizek elérték a környék hulladéklerakóit is. Szerbiában, Bosznia-Hercegovinában és Montenegróban a nem megfelelő a hulladékkezelés miatt rendszeresen több száz tonnányi szemét kerül a folyókba. A szomorú látványról egész galériát közölt tegnap esti kiadásában a 24.hu.

A Telex azzal elégíti ki a képes információt (szerző: Ághassi Attila), hogy a Višegrad közelében felgyülemlett, becslések szerint 10 ezer köbméternyi szemét elszállítása jó fél évig is eltarthat, mert a város a saját hulladékát sem tudja pillanatnyilag feldolgozni. Tudniillik nincs rá kapacitása.