Hulladékgyűjtési akciókra hívja a településen élőket két egymást követő áprilisi hétvégén a faluszépítésben és az azt övező területek ápolásában is aktív szerepet vállaló Mánfa Fejlődéséért Egyesület. A BAMA és az Új Dunántúli Napló hasábjain is visszaköszönő felhívás megemlíti, hogy a második, április 23-ai program az országos TeSzedd! akcióhoz csatlakozik. Az összegyűjtött hulladékról gondoskodó közszolgáltató nevének említését a cikk szerzőjee, W.K. kerüli, mint ördög a tömjénfüstöl.