A hvg 360 a fenti címmel jelentette meg elsősorban, de nem kizárólag a fővárosra vonatkozó elemzését két héttel a hulladékgazdálkodásban bekövetkező változások előtt. Mint írják, a Mol egyedüli tulajdonosként megalapította azt a hulladékgazdálkodási vállalkozást, amely a szemét begyűjtéséért felelős lesz. A cég júliustól veszi át a hulladékgazdálkodás irányítását az egész országban, ami számos érdeket sért, egyebek között azokét a magánvállalkozásokét, amelyek eddig a hulladékok szelektív gyűjtéséből és újrahasznosításából éltek meg. Az új ágazatokba belépő olajipari vállalat késésben van az előkészületekkel, és a jelek szerint halasztást szenved a fővárossal tervezett közös vállalat ügye is. Legalábbis novemberben még arról volt szó, hogy a Budapesti Közművek is tulajdonosa lesz annak a vállalatnak, amely a főváros mellett a régió 50 településének a hulladékát is szállítja majd. A főváros elzárkózott a választól, a Mol pedig a hetilap zártáig nem reagált a szerkesztők megkeresésére.