Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szemetes csatatér | Dél-kom Intranet


A hvg 360 a fenti címmel jelentette meg elsősorban, de nem kizárólag a fővárosra vonatkozó elemzését két héttel a hulladékgazdálkodásban bekövetkező változások előtt. Mint írják, a Mol egyedüli tulajdonosként megalapította azt a hulladékgazdálkodási vállalkozást, amely a szemét begyűjtéséért felelős lesz. A cég júliustól veszi át a hulladékgazdálkodás irányítását az egész országban, ami számos érdeket sért, egyebek között azokét a magánvállalkozásokét, amelyek eddig a hulladékok szelektív gyűjtéséből és újrahasznosításából éltek meg. Az új ágazatokba belépő olajipari vállalat késésben van az előkészületekkel, és a jelek szerint halasztást szenved a fővárossal tervezett közös vállalat ügye is. Legalábbis novemberben még arról volt szó, hogy a Budapesti Közművek is tulajdonosa lesz annak a vállalatnak, amely a főváros mellett a rég 50 településének a hulladékát is szállítja majd. A főváros elzárkózott a választól, a Mol pedig a hetilap zártáig nem reagált a szerkesztők megkeresésére.