Világi Oszkár, a Mol-csoport vezérigazgató-helyettese egy korábbi sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a cél a versenyképes hulladékgazdálkodás, amely
elsősorban alapanyagként tekint a hulladékra.
Most mégis már feldolgozott, újrahasznosított alapanyag kidobására utasította egy e-mailben a MOHU a partnereit – tudta meg a Szabad Európa. Wiedemann Tamás ma reggel közzétett írásában azt állította, hogy az olajcég leányvállalata, a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. egyik területi vezetője azt kérte az alvállalkozóktól, hogy szállíttassák el a koncessziós rendszer indulása előtt felhalmozódott hulladékot a lerakókba. Az ügyben az újságíró több alkalommal megkereste e-mailben és telefonon a MOHU és a Mol sajtóosztályát, de nem válaszoltak kérdéseire.