Lezárult az Európai Unió támogatásával megvalósított házhoz menő zöldhulladék-gyűjtés fejlesztése Szegeden. Huszonhatezer háztartás kapott barna színű kukát. Az így összegyűjtött szerves anyagokból évi 12 ezer tonnát dolgoznak fel és hasznosítanak újra.
A zöldhulladék összegyűjtését és hasznosítását célzó programot az Európai Unió 240 millió forinttal támogatta, ezt pedig a szegedi önkormányzat 60 millió forintos önrésszel egészítette ki. Így ma már a hazai nagyvárosok közül Szegeden a legteljesebb a zöld hulladék begyűjtése és hasznosítása
– mondta hétfőn este a városházán tartott projektzárón Mihálik Edvin Zöld város programért felelős tanácsnok. A tájékoztatón a Szeged.hu azt is megtudta, hogy a városban kilenc hulladékudvar működik. Ez az országban a legnagyobb lefedettség.