Száztíz új, modern és környezetkímélő hulladékgyűjtő járművel bővítette gépparkját a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. A főpolgármester tegnap, az ez alkalomból tartott sajtótájékoztatón azt mondta:
A zöldítésért és a klímaváltozás korszakára felkészítésért fejlesztik a közszolgáltatások infrastruktúráját. A hulladékgazdálkodás az egyik legfontosabb terület, ahol ilyen típusú beruházásokra szükség van
– tette hozzá. A járműbeszerzés a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program 10,5 milliárd forintos forrásából valósult meg. Az új járművek azt a közcélt szolgálják, hogy minél környezetkímélőbb módon szállítsák el a lehetőleg minél kevesebb szemetet oda, ahol azt minél nagyobb arányban hasznosítják újra. A fővárosi önkormányzat az MTI-hez eljuttatott tájékoztatásában kiemelte, hogy a főváros egyik legfontosabb programja a Zöld Budapest. A környezetvédelem fontossága mellett a lakossági szemléletformálás és a fiatal generációk bevonása és nevelése is kiemelt cél tájékoztatónapok és jótékonysági gyűjtőakciók szervezésével az újrahasznosítás és szelektív hulladékgyűjtés érdekében.
A beruházás alapvetően nem, vagy alig nem lépte át a hazai sajtó ingerküszöbét. Egyetlen MediaWorks kiadvány, tehát egyetlen vidéki napilap sem érdeklődött a hír iránt. Érdekes módon a Webrádió számolt be a legkorrektebbül és a legnagyobb terjedelemben a járművek átadásáról, Emellett természetesen a szakportálok szenteltek még bővebb terjedelmet az eseménynek. A Greendex például szerkesztőségi cikkében mindjárt pontosított is: a Városháza által kiadott közleményhez képest még nincs itt 110 jármű – 12 hiányzik. A főváros egyébként kétféle autót vásárolt: vannak kommunális hulladékot begyűjtő és lomtalanításra használható járművek is.
