Kilenc év után született ítéltet a siófoki székhelyű Zöldfok Zrt. és 56 somogyi önkormányzat szemétszállítási ügyében. A településeknek 400 millió forintot kell fizetniük a társaságnak a jogerős bírósági ítélet értelmében. A pert még 9 éve indította a Zöldfok Zrt. az 56 települést tömörítő társulás ellen, mivel álláspontja szerint bevételtől estek el a különválás miatt. A hosszú évekig húzódó pereskedés során két bíró is tárgyalta az ügyet, végül egy harmadik hozta meg a jogerős döntést, amely elmarasztalta a helyhatóságokat. A szerteágazó történetet a Koszorus Rita írta meg a Sonline tenapi számában.