Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szabadkán jön a szelektív hulladékgyűjtés – hírösszefoglaló | Dél-kom Intranet


A Szerbiában keletkező hulladék 75 százaléka folyók árterében vagy az erdőkben végzi, vagy éppen más helyszínen, de illegális lerakókban. Az ország hulladékgazdálkodása csak a keletkező szemét egy negyedét érinti. Ezért is örvenedetes minden hír, amely az ottani magyarlakta területek fejlesztéseiről érkezik. Ilyen hír volt például, amikor a Szabad Magyar Szó tegnap délutáni kiadásában jelentette, hogy Szabadkán hamarosan megvalósul a házhoz menő lakossági szelektív hulladékgyűjtés. Gligor Gellért, a Regionális Hulladéklerakó és Hulladékgazdálkodási Kft. igazgatója a portálnak elmondta: az év elején sikerült aláírni az első szerződéseket a veszélyesnek nem minősülő vállalati hulladékok kezeléséről is. A lehetőség felől főleg szabadkai, de bánáti és dél-bácskai cégek is érdeklődnek.

A Ripost ugyanakkor arról tudósít, hogy munkacsoportot kellett létrehozni az észak-bácskai körzetben, mert olyan mennyiséget ért el az elsősorban illegális határátlépők által felhalmozott szemét, hogy az környezeti károkat okoz, és veszélyezteti az erdők ökoszisztémáját. A témáról filmet forgatott a Pannon Televízió is, a három perces riport két nappal korábban került adásba.