A Szerbiában keletkező hulladék 75 százaléka folyók árterében vagy az erdőkben végzi, vagy éppen más helyszínen, de illegális lerakókban. Az ország hulladékgazdálkodása csak a keletkező szemét egy negyedét érinti. Ezért is örvenedetes minden hír, amely az ottani magyarlakta területek fejlesztéseiről érkezik. Ilyen hír volt például, amikor a Szabad Magyar Szó tegnap délutáni kiadásában jelentette, hogy Szabadkán hamarosan megvalósul a házhoz menő lakossági szelektív hulladékgyűjtés. Gligor Gellért, a Regionális Hulladéklerakó és Hulladékgazdálkodási Kft. igazgatója a portálnak elmondta: az év elején sikerült aláírni az első szerződéseket a veszélyesnek nem minősülő vállalati hulladékok kezeléséről is. A lehetőség felől főleg szabadkai, de bánáti és dél-bácskai cégek is érdeklődnek.
A Ripost ugyanakkor arról tudósít, hogy munkacsoportot kellett létrehozni az észak-bácskai körzetben, mert olyan mennyiséget ért el az elsősorban illegális határátlépők által felhalmozott szemét, hogy az környezeti károkat okoz, és veszélyezteti az erdők ökoszisztémáját. A témáról filmet forgatott a Pannon Televízió is, a három perces riport két nappal korábban került adásba.