Lejárt kozmetikumnak, a kiürült samponos-, és tusfürdősflakonoknak alakítottak ki speciális gyűjtőpontot a Győri SZC Sport és Kreatív Technikumban. A Klímainnovációs Közösség Startup Plastic Surgery 2022 programban indult a Beautycle csapata, akiknek a célja, egy közösségi gyűjtőprogram kialakítása a kozmetikai hulladékok összegyűjtésére. A cég alumínium hulladékgyűjtő dobozok kihelyezésével segít megfelelően gyűjteni a lejárt vagy nem használt kozmetikai termékeket. Azt vállalják, hogy ezeket elszállítják, ártalmatlanítják és a megtisztított csomagolóanyagokat újrahasznosítják. Az első gyűjtőpontot a győri középfokú iskolában alakították ki, egyelőre ideiglenes jelleggel. A próba március végéig tart. Részletek a Kisalföld tegnapi számában.
