Felért a világ legmagasabb hegycsúcsára a nepáli hadsereg egy csapata, hogy összeszedjék az eldobált szemetet. A tíztagú, öt serpával, vagyis hegyi vezetővel kiegészült csapat helyi idő szerint reggel 10 óra után érte el a 8848 méter magas hegytetőt. Leereszkedés közben összegyűjtik a csúcsra vezető úton eldobált hulladékot.- mondta Krisna Praszad Bandari dandártábornok, a hadsereg szóvivője a kínai Hszinhua hírügynökségnek. A Himalája csúcsain 2019 óta vezeti a szemétszedést a nepáli hadsereg, idén három csapatot állítottak ki, hogy az Everesten kívül a 8516 méter magas Lhoce, a 7220 méteres Barunce és a 8091 méteres Annapurna lejtőit megtisztítsák. A hírt a hazai sajtóban az Origó közölte elsőként.