Tavaly tavasszal adta hírül az egyik legnagyobb hazai hulladékgazdálkodással foglalkozó cég, az Éltex Kft., hogy új telephelyet nyit a salgótarjáni volt Acélárugyár területén. A helyi lakosok egy része azonban tiltakozó petíciót indított az oda nagy mennyiségben beérkező használt akkumulátor miatt. A polgármester szerint a telepen nem folyhat veszélyes tevékenység, az Éltex pedig bejárást szervezett a helyszínre, hogy megnyugtassa a lakosságot. A környezetvédelmi hatóság ugyanakkor a salgótarjáni telephelyen folytatott „jogellenes hulladékgazdálkodási tevékenység” miatt idén márciusban 1,3 millió forintos bírságot szabott ki a cégre. Vajon mi lehet az igazság ebben a meglehetősen kusza ügyben? Ezt igyekszik körüljárni Bodnár Zsuzsa az Átlátszó újságírója a lap tegnap esti kiadásában. A sok hivatkozással, videó-felvétellel megspékelt igényes riport több tanulsággal is szolgálhat. Képünkön: tiltakozók április 5-én az egykori Acélárugyár épülete előtt.
