Minapi hír volt, a Dél-Kom Sajtófigyelő is megírta, hogy gigantikus hulladéklerakóvá vált aq világúr. A Föld körül ugyanis annyi a szemét, hogy az már komolyan veszélyezteti a jövőbeni űrmissziókat. A bolygó körül rengeteg, már nem használt műhold és egyéb, korábbi űrmissziókból származó hulladék kering. Ezen az áldatlan helyzeten szeretne változtatni a svájci ClearSpace, amely tegnap megállapodást írt alá az európai űrkutatás nagyágyújának számító, főleg a hordozórakéták fejlesztéséről ismert francia Arianespace képviselőivel – írja a PC-World.