A Járási Ügyészség veszélyes és különösen jelentős mennyiségű hulladékra folytatólagosan elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt vádat emelt azzal a férfival és nővel szemben, akik veszélyes hulladékot gyűjtöttek, illetve tároltak Dunaújvárosban. A vádlottak házastársak, hajléktalan életmódot folytattak, és többek között kátrányos lemezt, kiselejtezett hűtőket, azbeszt tartalmú palahulladékot, égetésből visszamaradt salakot, festékes vödröket és elektronikai hulladékokat gyűjtöttek, és tároltak hulladékgazdálkodási engedély nélkül. A hírt a Duna Online közölte ma reggeli szerkesztőségi cikkében. Az elkövetőket valószínűleg csúnyán megszidták.