Az állami erdőgazdaságok területéről 2020–2022 között közel 20 ezer tonnányi illegális hulladékot szállítottak el. Ennek egy része veszélyes hulladéknak, míg nagyobb része inert hulladéknak minősült. Az agrárium maga is hulladéktermelő ágazat. Bár az utóbbi években a növényvédőszer-csomagolóanyag visszagyűjtése, a biogáztermelő létesítmények felállítása és a hulladékégetés megtiltása sikertörténet, az illegális hulladéklerakók száma mégis növekszik. Jobb megoldás híján ez pedig felveti az ingatlantulajdonosok és -használók jogi felelősségét. Ennek rendkívül sokrétű elemzését adja hosszú, ám remek szerkesztőségi cikkében a Mezőhír. A téma iránt érdeklődőknek kötelező olvasmány!