Súlyos gondot okoz a felhalmozódó szemét a Drinán. A nyugat-boszniai Visegrádnál a folyó gyakorlatilag regionális szemétlerakóvá változott.Az ottani vízerőmű dolgozói hiába szállítják el folyamatosan a felgyülemlett hulladékot, – amelyben a műanyag palackoktól, a gumiabroncsokon át az autóalkatrészekig minden megtalálható –, a folyó vize újra és újra megtelik. A greenfo az ügyben idézi Jelena Borovcanin Djurevicet, Visegrád város önkormányzatának szóvivőjét, aki elmondta, hogy a bosznia település egyedül nem tud megbirkózni a helyzettel. A helyzetet elképesztő videófelvételen is bemutató euronews szerint a szemét három országból származik, Szerbiából, Montenegróból és Bosznia-Hercegovinából, így a probléma megoldására közös erőfeszítésre lenne szükség.
