Péterffy Attila vezérletével tavasszal jelentek meg a baloldali koalíció tagjai az önkormányzati tulajdonba került volt Mandulás kempingben, hogy rendet tegyenek a területen. Pécs polgármestere akkor arról beszélt, hogy először az északi részt teszik rendbe, majd a déli terület következik. Az Új Dunántúli Napló és a BAMA tudósítója tegnap azt látta, hogy 20-30 köbméternyi vegyes építési törmeléket deponáltak a helyszínen, amiben kátrányos anyagok, vasbetonhulladék, különböző vezetékek is vannak. A sérült állapotában rendkívül rákkeltő azbesztpalát sem vitték el. A hulladékhegyet látva mások is kedvet kaptak arra, hogy lerakónak használják a Mandulást, hiszen viszonylag frissnek tűnő, illegálisan lerakott törmeléket, földet, bitumenes aszfaltot is látott Bóka Máté Ciprián a helyi természetvédelmi oltalom alatt álló, az önkormányzat által tulajdonolt, kezelt területen.
