Fokozatosan bevezetik januártól a konyhai zöld- és élelmiszerhulladékok házhoz menő gyűjtését Magyarországon. A szolgáltatás első körben országszerte 14 települést érint – közölte a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. (MOHU) vezérigazgatója egy háttérbeszélgetésen. Hogy a Ma.hu által idézett beszélgetésre mikor és hol került sor, az nem derül ki a Karácsonykor közzétett írásból, de az igen, hogy a biohulladék-gyűjtés második fázisát 2025-ben indítanák. Pethő Zsolt felhívta a figyelmet arra, hogy egyelőre a meglévő, és arra alkalmas kukásautókkal gyűjtik be a barna kukákat, de vizsgálják annak a lehetőségét, hogy olyan járműveket szerezzenek be, amelyek az ürítés mellett alkalmasak a gyűjtőedény mosására is. A biohulladék-begyűjtési szolgáltatás a lakosság számára ingyenes – hangsúlyozta a vezérigazgató. Elhangzott az is, hogy a Magyarországon működő 80 bioüzemből 8-cal van jelenleg szerződés a biohulladék hasznosítására.