Közel háromezer kilogramm szemetet gyűjtöttek össze a Magyar Közút munkatársai és önkéntesek a most zárult szemétszedési akcióhéten. A 6-os úton találták a legtöbb egy helyszínre eső hulladékot – tudósított a TEOL (szerző: Brunner Mónika). Általánosságban elmondható, hogy valamennyi útszakaszon jellemző a közlekedők által, az utazásuk során elszórt hulladék: PET palack, fém, italos doboz, cigarettás doboz, autózás közben fogyasztható élelmiszerek csomagolása. A pihenőhelyeken a hulladékgyűjtő edények mellé halmozva, útcsatlakozásoknál, földutak mentén, hóvédő erdősávok mögötti területeken van a legtöbb illegálisan lerakott szemét. A hulladék összetétele vegyes: háztartási gépek, építési-bontási, lomtalanításból származó hulladék, zöldhulladék, használt gumiabroncsok szerepelnek a toplistán, de sok esetben találnak különböző veszélyes anyagokat, és megszokottnak mondható az állati tetemek jelenléte is.