Miskolci, mályi példákat hoz tegnap esti kiadásában a BOON, de nyugodtan elmoindható, hogy országos jelenségről van szó.
A tavak környékéről a TeSzedd! akcióban közel kétszáz zsák szemetet szedtek össze az önkéntesek – mondja a cikkben Viszokai István, Mályi polgármestere.
Majd hozzáteszi: hiába tisztították meg a lelkes lakosok a területet, másnapra újra tele voltak a kihelyezett szemetes edényzetek. Illetve jelentős mennyiségű zöld hulladékot is „elhagyott” valaki azon a környéken. A nyári szezonban több tonnányi szemetet szednek össze az önkormányzat munkatársai a településen. Hiába van esetleg fotó vagy felvétel az elkövetőről, hiába van meg akár az autó rendszáma is, amely lerakta a hulladékot, a bizonyítási eljárás hosszadalmas. Tetten érés és beismerés esetén, ha a szemetelő személye beazonosítható, akkor a jegyző pénzbírságot szabhat ki. De akkor is az önkormányzat feladata marad a takarítás.