Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Pénzbírság jár a szemetelésért, de nincs visszatartó ereje | Dél-kom Intranet


Miskolci, mályi példákat hoz tegnap esti kiadásában a BOON, de nyugodtan elmoindható, hogy országos jelenségről van szó.

A tavak környékéről a TeSzedd! akcióban közel kétszáz zsák szemetet szedtek össze az önkéntesek – mondja a cikkben Viszokai István, Mályi polgármestere.

Majd hozzáteszi: hiába tisztították meg a lelkes lakosok a területet, másnapra újra tele voltak a kihelyezett szemetes edényzetek. Illetve jelentős mennyiségű zöld hulladékot is „elhagyott” valaki azon a környéken. A nyári szezonban több tonnányi szemetet szednek össze az önkormányzat munkatársai a településen. Hiába van esetleg fotó vagy felvétel az elkövetőről, hiába van meg akár az autó rendszáma is, amely lerakta a hulladékot, a bizonyítási eljárás hosszadalmas. Tetten érés és beismerés esetén, ha a szemetelő személye beazonosítható, akkor a jegyző pénzbírságot szabhat ki. De akkor is az önkormányzat feladata marad a takarítás.