A Passzold vissza, Tesó! elnevezésű, használt mobiltelefon visszagyűjtő kampány, amelyet a Jane Goodall Intézet, a KÖVET Egyesület, az Afrikáért Alapítvány és a Védegylet közösen hirdetett meg, öt esztendeje fut immár. Ebből az alkalomból értékeli a kezdeményezést a hazai szakportál, a Don’t waste it. Bemutatják az idei kampányt megnyitó webinár filmjét is. Mint írják, idén újabb gyűjtőpontok csatlakoztak a programhoz. Számos, a gyűjtésben résztvevő szervezet belső kommunikációs kurzust, szemléletformáló eseményeket, előadásokat szervezett, így tudták aktívan mozgósítani a környezetüket, hogy minél több mobiltelefont adjanak le a gyűjtődobozokba. A 7,5 tonna telefon visszagyűjtésénél járó programsorozat szervezői az öt évet lezáró rendevényen különleges ajándékokkal kedveskedtek a legaktívabbaknak. Az abszolót győzet Auchan csimpánz örökbefogadást kapott ajándékba, a poroszlói, Tisza-tavi Ökocentrum előadásokat és a képzéseket kapott.