Először szedték össze a szemetet és ürítették ki a kukákat Párizsban március 6. óta. A Guardian azt írja, Párizs utcáin az elmúlt hetekben így 10 ezer tonna rothadó szemét is felhalmozódhatott. Sok vendéglátós egyszerűen már csak ponyvával takarta le az utcán a szemetet, hogy a kint ülő vendégeket ne zavarja. A szemét nagy része már órákkal azután eltűnt, hogy a szakszervezet bejelentette, felfüggesztik a munkabeszüntetést és feloldják a várost kiszolgáló hulladékégetők blokádját. A fejleményekről a hazai sajtóban a 444.hu számolt be elsőként.

A Mandiner vonatkozó, rövid híréből az is kiderült, hogy a szerkesztők elég reménytelennek tetsző birkózást folytatnak a magyar heLyesírás szabályaival.

A 24.hu délutáni kiadásában a Több mint három hét után hirtelen eltűntek a szeméthegyek Párizs utcáiról című írásával jelentkezett (szerző: Spirk József).