Megszokottá váltak a hazai- és a világsajtóban azok a képek, amelyek a döbbenetes francia hulladékhelyzetet illusztrálják. A városi tisztviselők szerint (írja a Bloomberg) nagyjából tizenötezer tonna szemét halmozódott fel Párizs utcáin. (Emlékeztetőül: ez a mennyiség körülbelül egy Salgótarján nagyságrendű vármegyeszékhely egész éves hulladékmennyisége.) A gall főváros szemétszedői a mögöttünk hagyott hétfőn újabb egy héttel meghosszabbították a sztrájkot, így a lakók és a túristák egy ideig még kénytelenek elviselni a járdákon halmozódó hulladékot, jelenti a Világgazdaság..A Kitekintő.hu úgy tudja, hogy a kormány elkezdte munkások toborzását a szeméthegyek eltakarítására.

