Mintha immunissá vált volna a hazai sajtó a franciaországi, belpolitikai eseményekre, legalábbis a magyar újságok jelentős részének ingerküszöbét nem lépte át a hír, hogy a szakszervezet április 13-tól ismét meghirdeti a párizsi hulladékszállítók részvételével a vitatott nyugdíjreform elleni tiltakozásul kezdeményezett munkabeszüntetését. Az újabb, gördülő és határozatlan idejű sztrájkról közzétett felhívásában a CGT a kormány nyugdíjreformjának visszavonását, valamint a nyugdíjkorhatár 60 évre történő leszállítását követeli (a hulladékszállításban dolgozóknál ez pillanatnyilag 57 év). A részletek iránt érdeklődőknek a Dél-Kom Sajtófigyelő a hazai hulladékos szakportál, a Don’t waste it összefoglalóját ajánlja.