A Magyar Közút kiemelt figyelmet fordít idén a kezelésében lévő utak menti területek karbantartására, így nemcsak a mintegy 200 millió négyzetméternyi zöldfelület kaszálási munkáira, hanem a szemétszedésre is. A társaság korábban többször is eredményes gyűjtőakciót szervezett, most pedig egy teljes hetet jelölt meg legújabb szemétgyűjtési kampányára. A június 12-ei héten így nem csak saját mérnökségi és irodai dolgozóik szedik majd az illegálisan kidobott út menti hulladékot országszerte, hanem 2023. június 4-ig önkéntesek csatlakozását is várják a szervezők. A hazai sajtó örömmel üdvözölte a kezdeményezést, a lapok hosszabb-rövidebb terjedelemben számoltak be a kezdeményezésről. A legnagyobb terjedelemben a BEHÍR tudósított.