A Vas vármegyei Csehmindszent határában, egész pontosan a Potypuszta major tőszomszédságában tegnap kigyulladt illegális hulladéklerakó mérete még a sokat próbált szakembereket is meglepte. Az összehordott szemét nagy arányban tartalmazott veszélyes hulladékot, így a Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint autógumik, kábelek kaptak lángra a háztartási hulladékok, valamint a fás-bokros terület aljnövényzete mellett. A tüzet végül a sárvári hivatásos és a vasvári önkormányzati tűzoltók fékezték meg. A VAOL tegnapi számában is közölt fotót Iszak Gábor sárvári tűzoltó hadnagy készítette.
Szombat hajnalban a pécsi Melinda utcában két hulladékgyűjtő edény égett teljes terjedelmében. A lángok másra nem terjedtek át – jelentette tegnap esti kiadásában a BAMA (szerző: Zs.J., aka Zsigmond József).